Ξεκίνημα με το δεξί για την Κ17 του Ολυμπιακού

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε νικηφόρα το πρωτάθλημα Κ17, καθώς επικράτησε 4-1 εκτός έδρας του ΟΦΗ.

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε το πρωτάθλημα της Κ17 ο Ολυμπιακός.

Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 4-1 τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο και ξεκίνησαν με το δεξί τις υποχρεώσεις τους στη νέα σεζόν.

Ο Κουτσογούλας στο 8ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό και ο Σταυρόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του στο 36ο λεπτό.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Δημήτρη Μαυρογενίδη συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και πέτυχε τρίτο γκολ με τον Φλώκο στο 59ο λεπτό.

Οι Κρητικοί μείωσαν με τον Θεοδωσουλάκη στο 80ο λεπτό, αλλά ο ο Ολυμπιακός απάντησε με τον Γεωργίου να σκοράρει στο 88ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 1-4.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Σίνα, Κατηφόρης, Μόσχος, Γιαλεδάκης, Ρέτσος (75’ Βλασσόπουλος), Χρήστου, Κουτσογούλας (70’ Πετρόπουλος), Σταυρόπουλος, Μοίρας (75’ Γεωργίου), Πάνου (70’ Σταράκης), Φλώκος (53’ Αρσενίδης).