Μείωσε με «Φέτφα», ισοφάρισε με γκολάρα ο Ματίγια! (vids)

Με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Χαβιέρ Ματίγια, ο Άρης ισοφάρισε και έφερε στα ίσα το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα!

Παρότι βρισκόταν πίσω στο σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Άρης κατάφερε να επιστρέψει από την «κόλαση» και να ισοφαρίσει με ένα εκπληκτικό γκολ του Χαβιέρ Ματίγια γράφοντας το 2-2!

Οι «κίτρινοι» συνήλθαν από το «μπλακ άουτ» του πρώτου ημιχρόνου και τα δύο γρήγορα γκολ του ΠΑΣ Γιάννινα, μείωσαν με ένα υπέροχο πλασέ του Γιάννη Φετφατζίδη στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου και ισοφάρισαν με μια αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, κυνηγώντας πλέον την ολική ανατροπή!

Ο Ισπανός απέδειξε για ακόμη μια φορά γιατί θεωρείται «σπεσιαλίστας» στις εκτελέσεις φάουλ και με ένα εκπληκτικό σουτ ισοφάρισε για τον Άρη, με τον Χουτεσιώτη να μην έχει κανένα περιθώριο αντίδρασης.