Πογιάτος : «Χρειαζόμαστε βελτίωση»

Ο Ισπανός προπονητής του Παναθηναϊκού μίλησε για την εμφάνιση απέναντι στον Αρη και τόνισε ότι οι Πράσινοι χρειάζονται βελτίωση.

Χωρίς νίκη παραμένει στο φετινό πρωτάθλημα ο Παναθηναϊκός, με τους Πράσινους να γνωρίζουν μια ακόμα ήττα. Αυτή τη φορά εντός έδρας από τον Αρη, με 1-0.

Μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής του Τριφυλλιού, Ντάνι Πογιάτος, τόνισε ότι στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του πλήρωσε ακριβά το λάθος που έγινε στην άμυνα, ενώ στο δεύτερο βελτιώθηκε, είχε την κατοχή, αλλά δεν είχε την τύχη με το μέρος της.

Αναλυτικά όσα είπε ο Ισπανός τεχνικός:

«Είχαμε κακοτυχία, στο πρώτο ημίχρονο οι αντίπαλοι εκμεταλλεύτηκαν ένα δικό μας λάθος και σκόραραν. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε την κατοχή, ήμασταν καλύτεροι, αλλά δεν είχαμε την τύχη με το μέρος μας. Χρειαζόμαστε βελτίωση».