Σίμος : «Αδικήσαμε τους εαυτούς μας»

Ο Γιώργος Σίμος μίλησε για την ήττα με 3-0 από τον ΠΑΟΚ και τόνισε ότι ο ΟΦΗ αδίκησε τον εαυτό του στο συγκεκριμένο παιχνίδι.

Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 3-0 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα, με τους Κρητικούς να δέχονται δυο τέρματα μετά το 90ο λεπτό.

Ο Γιώργος Σίμος σε δηλώσεις του στην κάμερα της Nova στάθηκε σε δηλώσεις του στο ότι οι παίκτες του, βάσει της εμφάνισής τους στο δεύτερο ημίχρονο αδίκησαν τους εαυτούς τους.

Αναλυτικά oι δηλώσεις του:

«Σεβαστήκαμε τον ΠΑΟΚ παραπάνω από όσο έπρεπε, είχαμε έλλειψη αυτοπεποίθησης. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν τόσο καλοί, στο δεύτερο όμως κάναμε μια καλή προσπάθεια. Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει τον αγώνα. Είχαμε καλή εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο. Όταν χάνεις στο 89’ και στο 92’, μετά από μια τέτοια προσπάθεια, που κλείσαμε τον ΠΑΟΚ στην εστία του, κάναμε και κάποιες ευκαιρίες για γκολ, υπάρχει πικρία. Είμαστε όμως σε καλό δρόμο. Θέλουμε δουλειά. Θα έχουμε τώρα δύο βδομάδες γι’ αυτό. Με τους παίκτες που ήρθαν θα κάνουμε ένα δυνατό σύνολο. Με βάση όμως την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου, αδικήσαμε τους εαυτούς μας. Ο χρόνος όμως είναι υπέρ μας για να δουλέψουμε»