Ολυμπιακός – Βόλος : Άνοιξε το σκορ με πέναλτι ο Μπαριέντος στο Καραϊσκάκη (vid)

Ο Βόλος προηγείται με 1-0 στο Καραϊσκάκη απέναντι στον Ολυμπιακό, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαριέντος.

Ο Βόλος κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό στο ματς κόντρα στον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη για την 11η αγωνιστική της Superleague.

Πιο συγκεκριμένα, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και τρία λεπτά μετά το δοκάρι του Δουβίκα στο 7ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι, όταν ο Μπα ανέτρεψε μέσα στην περιοχή τον επιθετικό της ομάδας της Μαγνησίας.

Ο Σενεγαλέζος είδε τον Δουβίκα να του κλέβει την μπάλα και υπέπεσε σε πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Μπαριέντος και νίκησε τον Σα για το 0-1 του Βόλου.