Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ : Άνοιξε το σκορ ο Ανσαριφάρντ, ισοφάρισε άμεσα ο Φερνάντεθ (vids)

Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΚ στο 6ο λεπτό στη Ριζούπολη, όμως ο Απόλλωνας έκανε το 1-1 δυο λεπτά αργότερα με τον Φερνάντεθ.

H AEK δεν μπορούσε να φανταστεί ιδανικότερο ξεκίνημα στη Ριζούπολη κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης. Η Ένωση άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με δράστη τον Καρίμ Ανσαριφάρντ.

Πιο συγκεκριμένα, ο Μάνταλος συνεργάστηκε άψογα με τον Λιβάγια, αυτός έβγαλε την μπάλα στον Μιτάι κι εκείνος με συρτή σέντρα βρήκε τον Καρίμ, που με προβολή έκανε το 1-0.

Όμως η απάντηση του Απόλλωνα ήταν άμεση, καθώς οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια μόλις δυο λεπτά αργότερα με σκόρερ τον Φερνάντεθ. Ειδικότερα, ο Σλίβκα βγήκε στην αντεπίθεση, έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Φερνάντεθ με πανέμορφη κεφαλιά έκανε το 1-1.

Δείτε το 0-1 της ΑΕΚ:

Και το 1-1 του Απόλλωνα: