Ολυμπιακός – Λάρισα : Τα γκολ των Μασούρα και Μπρούμα για το 4-1 του Ολυμπιακού (vids)

Ο Ολυμπιακός απλοποίησε το παιχνίδι με την ΑΕΛ, καθώς στο 65ο λεπτό ο Μασούρας έκανε το 3-1, ενώ στο 79' ο Μπρούμα σκόραρε για το 4-1.

Ο Ολυμπιακός κατάφερε ουσιαστικά να «κλειδώσει» το τρίποντο κόντρα στην ΑΕΛ στο Καραϊσκάκη σκοράροντας δυο ακόμη τέρματα.

Οι ερυθρόλευκοι έκαναν το 3-1 με σκόρερ τον Γιώργο Μασούρα σε μια πολύ όμορφη επίθεση από τους γηπεδούχους στο 65ο λεπτό, ενώ στο 79′ ο Μπρούμα έκανε το 4-1.

Πιο συγκεκριμένα, στο 65′ ο Φορτούνης πέρασε μια πολύ καλή πάσα στον Μπρούμα μέσα στην περιοχή και αυτός από δεξιά έκανε μια διαγώνια πάσα στον Μασούρα κι αυτός με πλασέ κοντά από το αριστερό δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Μερικά λεπτά αργότερα ο Μπρούμα χρίστηκε σκόρερ, όταν έφυγε πίσω από τη σέντρα, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε για το 4-1 του Ολυμπιακού.