Τα highlights του Ολυμπιακός – Κραϊόβα (vids)

Δείτε πως ο Ολυμπιακός επικράτησε με 2-0 της Κραϊόβα του Μαρίνου Ουζουνίδη.

Ο Ολυμπιακός στο τελευταίο φιλικό του επί αυστριακού εδάφους πραγματοποίησε την καλύτερη εμφάνιση του. Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς επικράτησε της Κραϊόβα με 2-0, έχοντας σε εξαιρετική κατάσταση τον Ματιέ Βαλμπουενά.

Ο Γάλλος άσος των Πειραιωτών ήταν ο καλύτερος παίκτης των Ερυθρολεύκων, σημειώνοντας ένα γκολ και μία ασίστ. Αρχικά, άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου έδωσε έτοιμο γκολ στον Γιαν Εμβιλά για το 2-0.

Ανάμεσα στα δυο γκολ του Ολυμπιακού, οι Ερυθρόλευκοι είχαν δοκάρι με τον Χασάν, με τον Αιγύπτιο επιθετικό να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Πιλιατσέλι, ενώ ο Κούντε με ωραία προσωπική ενέργεια βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα της Κραϊόβα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη προσπάθησε να μπει και πάλι στην διεκδίκηση του αγώνα αλλά ο Κρίστινσον απέκρουσε την εκτέλεση του Νίστορ και διατήρησε το 2-0 για τον Ολυμπιακό.