Βόλος – Ντάινζε 0-1

Ήττα με 1-0 υπέστη ο Βόλος στο τρίτο φιλικό επί ολλανδικού εδάφους κόντρα στη Ντάινζε.

Ο Βόλος έδωσε την τρίτη του φιλική αναμέτρηση επί ολλανδικού εδάφους και υπέστη ήττα με 1-0 από την Ντάινζε.

Το ένα και μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Βελγίου το πέτυχε ο Στάιλενς στο 41ο λεπτό.

Οι Βολιώτες είχαν πολύ καλύτερη εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο, όπου δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες ώστε να φτάσουν σε τέρμα, σε αντίθεση με το πρώτο μέρους, που δεν ήταν καθόλου απειλητικοί.

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Πουρίτα, Γκιουλέν, Ρομέρο, Φερράρι, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Φερνάντες, Νίνης, Μπαρτόλο, Φαν Βέερτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπαδόπουλος, Ροσέρο, Λογαράς, Βοικτόφσκι, Κούζντρα, Τριανταφύλλου, Ακριβόπουλος.

ΝΤΑΙΝΖΕ: Ντούτο, Γιάνσες, Ντελούζ, Πραιτσινένκο, Μπλόντελε, Μπιζιμανά, Λεκοντέ, Σαλούκ, Ντανσοκό, Στάιλενς, Μέρτενς.