Γρηγορίου – «Άλλη μια ματσάρα στο γήπεδό μας, δίκαιο αποτέλεσμα η ισοπαλία»

Ο Μιχάλης Γρηγορίου μίλησε για το παιχνίδι με τον Ατρόμητο (2-2) και στάθηκε στο θέαμα που προσέφεραν οι δύο ομάδες.

Ισόπαλο έληξε το ματς ανάμεσα στη Λαμία και τον Ατρόμητο, που έγινε στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας, με τις δύο ομάδες να έρχονται 2-2, για την 8η αγωνιστική της Superleague.

Ο προπονητής της Λαμίας, Μιχάλης Γρηγορίου, στις δηλώσεις που έκανε μετά το τέλος της αναμέτρησης στάθηκε στο θέαμα που πρόσφεραν οι δύο ομάδες και χαρακτήρισε δίκαιο αποτέλεσμα την ισοπαλία.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Άλλη μια ματσάρα στο γηπεδο μας. Δεν υπάρχουν σκοπιμότητες, Κι οι δύο ομάδες διεκδίκησαν τους βαθμούς της νίκης. Εμείς και ο Ατρόμητο διεκδικήσαμε τη νίκη γι’ αυτό είδαμε αυτό το ματς. Δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο 15λεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, Στη συνέχεια ρισκάραμε , παίξαμε 4-4-2, θα μπορούσαμε να κερδίσουμε, αλλά νομίζω ήταν δίκαιο το αποτέλεσμα.

Εντός και εκτός έδρας παιζουμε με τον ίδιο τρόπο. Εκτός έδρας οι αντίπαλοι παίζουν με διαφορετικό τρόπο, γι΄αυτό βρίσκουμε πιο πολλούς χώρους. Μας ταλαιπωρούν προβλήματα τραυματισμών, όπως αυτά του Ρόμανιτς και του Νούνιτς. Από την αρχή της σεζόν δεν έχουμε το ρόστερ μας υγιές».