Οφρυδόπουλος: «Δε μας αφήνει ικανοποιημένους το αποτέλεσμα»

Ο Σωκράτης Οφρυδρόπουλος μίλησε για την ισοπαλία της ΑΕΚ στο Φάληρο.

Δεν έμεινε ικανοποιημένος με το αποτέλεσμα (1-1) στο Φάληρο και στο ματς με τον Ολυμπιακό ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος. Ο Έλληνας τεχνικός στάθηκε στην καλή εμφάνιση των παικτών της ΑΕΚ, αλλά και τα ατομικά λάθη που έφεραν πίσω στο σκορ τον δικέφαλο.

«Εγινε ένα καλό παιχνίδι. και οι δυο ομάδες έπαιξαν για τους τρεις βαθμούς. Το αποτέλεσμα δεν μας αφήνει ικανοποιημένους όπως και τον αντίπαλο. Κυνηγήσαμε τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Τα ατομικά μας λάθη πάλι δεν έλειψαν και μας έβαλαν πίσω στο σκορ. Καταφέραμε όμως και ισοφαρίσαμε πριν το ημίχρονο.

Ας κρατήσουμε την εμφάνισή μας, την ισορροπία μας και την καλή προσπάθεια όλων όσων έπαιξαν. Γενικά τα ατομικά λάθη μας έχουν στερήσει βαθμούς. Εντάξει το ποδόσφαιρο είναι παιχνίδι λαθών. Θα γίνουν και λάθη. Το αποτέλεσμα φαίνεται δίκαιο, όμως κυνηγήσαμε τη νίκη μέχρι το τέλος. Συνεχίζεται ο μαραθώνιος των πλέι οφ που είναι συναρπαστικός», δήλωσε στην κάμερα της NOVA ο κόουτς της ΑΕΚ.