Λουτσέσκου: «Είμαστε ξεζουμισμένοι από τα συνεχόμενα ματς»

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου μίλησε μετά την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Ολυμπιακό (1-2) και στάθηκε στην έλλειψη ενέργειας από τα πολλά διαδοχικά παιχνίδια.

Έπειτα από την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Ολυμπιακό (1-2), ο Ραζβάν Λουτσέσκου μίλησε στην κάμερα της Nova και στάθηκε στην έλλειψη ενέργειας από τα πολλά διαδοχικά παιχνίδια που έχει δώσει η ομάδα του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«To πρώτο ημίχρονο ανήκε σε ματς, το πρώτο κομμάτι του δευτέρου ημιχρόνου ανήκε στον Ολυμπιακό που σκόραρε δύο γκολ έχοντας ποιότητα στο τελευταίο κομμάτι του γηπέδου, χάσαμε τον έλεγχο της μπάλας.

Προσπαθήσαμε και χάσαμε ευκαιρίες όμως υπάρχει και η έλλειψη ενέργειας από τα πολλά παιχνίδια. Είμαστε ξεζουμισμένοι από τα συνεχή παιχνίδια, μας λείπουν και παίκτες σε καίριες θέσεις. Περιμένουμε αν κάποιοι ποδοσφαιριστές μπορέσουν να επιστρέψουν».

Για το αν αυτό το αποτέλεσμα επηρεάσει την ψυχολογία των «ασπρόμαυρων» ενόψει της συνέχειας: «Ο στόχος είναι ξεκάθαρος και μπροστά μας αλλά έχουμε και παιχνίδια για το πρωτάθλημα».