Επέστρεψε στον Ρέντη η αποστολή του Ολυμπιακού (vids)

Η αποστολή του Ολυμπιακού επέστρεψε στον Ρέντη μετά το ματς της Λεωφόρου, με οπαδούς των Πειραιωτών να υποδέχονται την ομάδα κατά την άφιξη της.

Η αποστολή του Ολυμπιακού μετά το τελικό 1-1 στη Λεωφόρο κόντρα στον Παναθηναϊκό και την «αλλοίωση» από τον Δανό διαιτητή, Γιάκομπ Κέλετ επέστρεψε στον Ρέντη.

Μάλιστα τους παίκτες και το τεχνικό τιμ υποδέχτηκαν οπαδοί της ομάδας, αποθεώνοντας τους για την εμφάνιση που πραγματοποίησαν στην έδρα του «αιώνιου» αντιπάλου.

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε μια σπουδαία εμφάνιση στη Λεωφόρο απέναντι στο τριφύλλι, ήταν καλύτερος μέχρι και το 96ο λεπτό και ήταν «αγκαλιά» με μια μεγάλη νίκη, όμως ο διαιτητής του ματς είχε αντίθετη άποψη.

Ο Δανός ρέφερι στο 97ο λεπτό και αφού είχαν συμπληρωθεί τα έξι λεπτά των καθυστερήσεων έκανε ένα ασυγχώρητο λάθος και αλλοίωσε το αποτέλεσμα του ντέρμπι δείχνοντας την άσπρη βούλα του πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού, με τον Σπόραρ να ισοφαρίζει και να ολοκληρώνει το «έγκλημα της Λεωφόρου».