Πετράκης: «Χάσαμε πολλές ευκαιρίες»

Ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα τόνισε ότι η ομάδα του ήταν αναποτελεσματική στον αγώνα με την Ξάνθη και δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Στις πολλές χαμένες ευκαιρίες της ομάδας του στάθηκε ο Γιάννης Πετράκης, μετά την ήττα του ΠΑΣ Γιάννινα από την Ξάνθη με 3-0, για την 27η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Ο έμπειρος τεχνικός τόνισε ότι οι Ηπειρώτες στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες στα καρέ της Ξάνθης, αλλά δεν μπόρεσαν να τις εκμεταλλευτούν. Μάλιστα, όπως ανέφερε χαρακτηριστικά, το τελικό 3-0 αδικεί την προσπάθεια της ομάδας του.

Συγκεκριμένα, ανέφερε: «Όταν χάνεις 3-0 δεν μπορείς να πεις πολλά πράγματα. Για εμένα σημαντικό είναι ότι είχαμε πολλές και καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν μπορέσαμε να βάλουμε γκολ. Η Ξάνθη πέτυχε τρία όμορφα γκολ, αλλά πιστεύω ότι το σκορ μας αδικεί».

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα του ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος παρέμεινε στην 11η θέση και στους 30 βαθμούς.