Άνοιξε το σκορ με εξαιρετικό τελείωμα ο Σπόραρ – Με αυτογκόλ το 2-0 για τον Παναθηναϊκό (vids)

Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ κόντρα στον Πανσερραϊκό με ένα εξαιρετικό γκολ του Αντράζ Σπόραρ ενώ επέκτεινε το προβάδισμα του με αυτογκόλ του Δεληγιαννίδη

Ο Παναθηναϊκός έχει πάρει ισχυρό προβάδισμα από πολύ νωρίς στην αναμέτρηση κόντρα στον Πανσερραϊκό για την 9η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς υποδέχεται την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία στη Λεωφόρο, με τους πράσινους να ανοίγουν το σκορ πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό στην αναμέτρηση, μετά από εξαιρετική πάσα του Ρούμπεν Πέρεθ και ακόμη καλύτερο τελείωμα του Αντράζ Σπόραρ.

8 λεπτά μετά ήρθε και το δεύτερο γκολ του Παναθηναϊκού, με πρωταγωνιστή αυτή τη φορά τον Παλάσιος, ο οποίος γύρισε με δύναμη μέσα στην περιοχή, με τον Δεληγιαννίδη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και να στέλνει τον Παναθηναϊκό στο 2-0.