Ζίβκοβιτς: «MVP είναι όλη η ομάδα – Χαρούμενος για τη νίκη σε μια δύσκολη έδρα»

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ήταν ιδιαίτερα χαρούμενος για τη νίκη του ΠΑΟΚ και μίλησε για το επερχόμενο ντέρμπι με την ΑΕΚ

Ο ΠΑΟΚ είχε δύο δοκάρια, ένα ακυρωμένο γκολ και πολλές ευκαιρίες κόντρα στον Ατρόμητο που λύγισε τελικά στο 89′ από τον Σβαμπ, με τον «Δικέφαλο» να επικρατεί με 2-0 (Κωνσταντέλιας το άλλο γκολ) και να περιμένει την ΑΕΚ στην Τούμπα ως πρωτοπόρος.

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ήταν ιδιαίτερα χαρούμενος για τη νίκη του ΠΑΟΚ απέναντι στον Ατρόμητο (0-2) και στάθηκε στο γεγονός πως δεν παράτησαν το παιχνίδι και κυνήγησαν τους τρεις βαθμούς μέχρι το φινάλε.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Nova:

«Η σημερινή νίκη είναι αφιερωμένη στους Νάσο και Θάνο. Ξέραμε πως ο Ατρόμητος είναι μια δύσκολη ομάδα, ήμασταν πιστοί στο πλάνο μας, παλέψαμε, μοχθήσαμε σε μια δύσκολη έδρα και είμαστε πολύ χαρούμενοι που πήραμε τη νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο μας έλειψε το γκολ, κάτι που θα μας έδινε μεγαλύτερη ευχέρεια στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο παλέψαμε μέχρι το τελευταίο λεπτό και γι’ αυτό πήραμε τους τρεις βαθμούς. Όταν δεν παράγουμε ευκαιρίες ανησυχώ, αλλά έχουμε δείξει μέσα στην σεζόν πως έχουμε πετύχει πολλά γκολ και γι’ αυτό είμαστε χαρούμενοι».