Οι γκολάρες Φορτούνη και Καμαρά για το 3-0 του Ολυμπιακού! (vids)

Ο Κώστας Φορτούνης και ο Μαντί Καμαρά έδωσαν προβάδισμα τριών τερμάτων στον Ολυμπιακό στο εν εξελίξει παιχνίδι κόντρα στην Μποτοσάνι!

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με αντίπαλο την Μποτοσάνι δια ποδός Άνχελ Γκερέρο (1-0). Στο δεύτερο ημίχρονο οι Πειραιώτες συνέχισαν με την ίδια ενέργεια και σημείωσαν άλλα δύο τέρματα. «Δράστες» αυτή τη φορά οι Κώστας Φορτούνης και Μαντί Καμαρά!

Πιο αναλυτικά, στο 50ο λεπτό του αγώνα, ο Έλληνας μέσος συνέκλινε ωραία από τα αριστερά, σούταρε χαμηλά με το δεξί πόδι εκτός περιοχής και νίκησε τον τερματοφύλακα των Ρουμάνων για το 2-0 των Ερυθρόλευκων. Αυτό ήταν το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Τρικαλινού άσου στα φιλικά προετοιμασίας που έχουν δώσει οι Πειραιώτες επί αυστριακού εδάφους.

Εδώ το 2-0:

Λίγα λεπτά αργότερα (58′), ο Βρουσάι τροφοδότησε τον Καμαρά ο οποίος σούταρε δυνατά έξω από την περιοχή, νίκησε κι αυτός με τη σειρά του τον Ρουμάνο κίπερ κι «έγραψε» το 3-0 του Ολυμπιακού.