Τα γκολ του Άρη κόντρα στην Ντεν Χάαγκ (vid)

Χάρη στα πολύ όμορφα τέρματα των Ντιγκινί και Διαμαντόπουλου, ο Άρης επικράτησε 2-0 της Ντεν Χάαγκ στο τρίτο φιλικό προετοιμασίας του στην Ολλανδία.

Το τρίτο φιλικό προετοιμασίας του Άρη στην Ολλανδία κρίνεται επιτυχημένο με τους παίκτες του Πάκο Ερέρα να εμφανίζονται πιο πειθαρχημένοι στο χορτάρι και να παίρνουν τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Ντεν Χάαγκ. Στο δεύτερο μάλιστα ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς απέδωσαν κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο.

Στο 57ο λεπτό ο Νικολά Ντιγκινί με απευθείας σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι κι ύστερα στα δίχτυα για το 1-0 του Άρη και  στο 73΄ μετά από πολύ ωραία μακρινή πάσα του Γκαρσία στον χώρο, ο Διαμαντόπουλος με δυνατό σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.