Κέρκυρα : «Θεωρούμε προκλητική τη διαιτησία του Κατσικογιάννη»

Η ΑΟΚ ΠΑΕ Κέρκυρα εξέδωσε ανακοίνωση κατά του διαιτητή Κατσικογιάννη για τις αποφάσεις του στο χθεσινό ματς με τη Λαμία.

«Βράζουν» στην Κέρκυρα με τον διαιτητή, Αλέξανδρο Κατσικογιάννη. Οι Φαίακες εξέδωσαν καυστική ανακοίνωση αναφορικά με τις αποφάσεις του Έλληνα ρέφερι στο χθεσινό παιχνίδι με την Λαμία (1-1).

Συγκεκριμένα, στην ΠΑΕ στέκονται στο γεγονός πως ο διαιτητής απέβαλε δύο παίκτες της ομάδας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Οι Σοϊλέδης και Μπαλάφας πήραν αμφότεροι δεύτερη κίτρινη κάρτα στη φάση του καταλογισμού του πέναλτι υπέρ της Λαμίας, από την οποία προήλθε η ισοφάριση με τον Πίτι.