Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-1

Ατρόμητος και Αστέρας Τρίπολης έμειναν στο 1-1 σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης

Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-1 | to10.gr

Μετά το άδοξο τέλος των ευρωπαϊκών τους υποχρεώσεων Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος στρέφουν την προσοχή τους αποκλειστικά στη Superleague και σε φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα στην Τρίπολη, έμειναν ισόπαλοι 1-1 με τους Περιστεριώτες να είναι καλύτεροι σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές συγκινήσεις.

Πιο αναλυτικά, μόλις στο 3’ ο Μανούσος τροφοδότησε τον Κουλούρη, κι αυτός κοντινό πλασέ άνοιξε  το σκορ για την ομάδα του (1-0).  Στο 15’ ο ίδιος νικήθηκε από τον πορτίερε των Αρκάδων και στο 29ο λεπτό, στο σουτ που επιχείρησε η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.

Ο Ατρόμητος έχασε ακόμα μία ευκαιρία λίγο πριν την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, όταν ο Ρισβάνης σημάδεψε δοκάρι. Στο 66’  απείλησε ουσιαστικά για πρώτη φορά και ο Αστέρας με το σουτ του Κυριακόπουλου που δεν προβλημάτισε τον Μέγερι.

Στο 75ο λεπτό όμως ο Τσιλιανίδης με ένα εκπληκτικό σουτ από τα 25 μέτρα νίκησε τον Ούγγρο κίπερ και ισοφάρισε για τους γηπεδούχους (1-1) διαμορφώνοντας το τελικό σκορ του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κότσιρας, Χριστόπουλος, Μαρτίνειθ, Πασαλίδης, Τζίμας, Βαλιέντε, Σάλας, Ρόλε, Μπαστιάνος, Δουβίκας.

Αγωνίστηκαν και οι: Μουνάφο, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος, Τσιλιανίδης, Καλτσάς, Μανιάς, Μπελόκ, Γλέζος, Μιχελής, Τσιφτσής και Ρούνεϊ.

Ατρόμητος: Μέγιερι, Σάκιτς, Χατζηισαίας, Μπουσούλαντζιτς, Βασιλακάκης, Μανούσος, Νασιμέντο, Κουλούρης, Ενσικουλού, Καρασαλίδης, Γιαννούλης.

Αγωνίστηκαν και οι: Μούζακιτς, Νάτσος, Ρισβάνης, Γαρουφαλιάς, Ούμπιντες, Σόουζα και Λαζαρίδης.