Κυριακίδης: «Το γκολ του ΠΑΟΚ μας έκοψε τα πόδια»

Ο άσος του ΟΦΗ, Παύλος Κυριακίδης, στάθηκε στο τέρμα που σημείωσε ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζοντας την αναμέτρηση, το οποίο έκοψε τα πόδια των γηπεδούχων

Ο αμυντικός του ΟΦΗ, Παύλος Κυριακίδης, σχολίασε την ήττα της ομάδας του από τον ΠΑΟΚ (3-1), τονίζοντας ότι πρέπει να σηκώσουν όλοι τα κεφάλια τους και να συνεχίσουν τη δουλειά. Δνε παρέλειψε μάλιστα να ζητήσει συγγνώμη από τον κόσμο της ομάδας.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της Nova:

«Δεχθήκαμε ένα γκολ σε μια κόντρα επίθεση και χάσαμε τον ρυθμό μας. Ο ΠΑΟΚ έχει καλούς παίκτες και εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη μας. Αν πηγαίναμε στο πρώτο ημίχρονο με το 1-1, θα είχαμε περισσότερες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο. Το γκολ του ΠΑΟΚ μας έκοψε τα πόδια και μετά τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα.

Πρέπει να σηκώσουμε το κεφάλι μας. Δεν ξεκινήσαμε καλά το πρωτάθλημα. Θέλουμε να ζητήσουμε και μια συγγνώμη στον κόσμο μας. Δεν μας ευνοεί το πρόγραμμα τώρα στην αρχή, αλλά πρέπει να σηκώσουμε κεφάλι και να συνεχίσουμε την δουλειά».