Πρόβλημα με τους προβολείς και προσωρινή διακοπή στο Άρης – Λεβαδειακός

Λόγω ενός προβλήματος που παρουσιάστηκε με τους προβολείς του «Κλεάνθης Βικελίδης», το ματς του Άρη με τον Λεβαδειακό διακόπηκε προσωρινά λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Μόλις ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 45 και λίγο μετά την επίτευξη του 1-0 από τον Χαμζά Γιουνές με μια πολύ όμορφη εκτέλεση πέναλτι, ο διαιτητής του Άρη – Λεβαδειακός, Γιώργος Τάσης, αναγκάστηκε να διακόψει προσωρινά το παιχνίδι λόγω προβλήματος που παρουσιάστηκε με τους προβολείς του «Κλεάνθης Βικελίδης». Το ημίχρονο τελικά ολοκληρώθηκε, αφού το ματς ξεκίνησε εκ νέου περίπου πέντε λεπτά αργότερα.

Όταν οι παίκτες των δύο ομάδων επανήλθαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος, ο διαιτητής πήρε την απόφαση να συνεχίσει κανονικά το παιχνίδι, αν και εξακολουθεί να υφίσταται πρόβλημα στον έναν πυλώνα, στον οποίο δεν λειτουργούν όλες οι λάμπες. Αυτός βρίσκεται στη συμβολή των θυρών 1 και 2 του γηπέδου.