Τόνσο: «Γκολ, ασίστ, ό,τι χρειάζεται ο Αστέρας»

Ο πρωταγωνιστής του Αστέρα στο ματς κόντρα στον ΟΦΗ, Μάρτιν Τόνσο μίλησε για την κατάσταση στην οποία βρίσκεται η ομάδα του και δική του συνεισφορά.

Ο Αστέρας επιβλήθηκε 2-1 του ΟΦΗ στην Τρίπολη χάρη στα δυο γκολ που πέτυχε Αργεντινός μέσος των Αρκάδων Μαρτίν Τόνσο. Σε δηλώσεις του μετά τη λήξη του ματς στάθηκε  στη σημασία του νικηφόρου σερί που «χτίζει» η ομάδα του στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια υπό την μαεστρία του Γιώργου Παράσχου αλλά και στη δική του συνεισφορά.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στη NOVA:

«Δυσκολευτήκαμε αρκετά λόγω του καιρού, ήταν κακός ο αγωνιστικός χώρος, θέλαμε να έχουμε την κατοχή και δεν τα καταφέραμε. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν καλοί, όμως στην επανάληψη μπορέσαμε να κυκλοφορήσουμε τη μπάλα, σκοράραμε δυο φορές και πήραμε τη νίκη.

Δεν έχω πρόβλημα αν θα σκοράρω ή αν θα δίνω ασίστ, αρκεί να βοηθάω την ομάδα μου. Έχουμε ένα καλό σερί και θέλουμε να συνεχίσουμε έτσι μέχρι τη διακοπή, ώστε να τερματίσουμε όσο περισσότερο μπορούμε».