Ο κόσμος του ΠΑΟΚ ξεχώρισε τον Μπίσεσβαρ

Ο Ολλανδός αναδείχθηκε «Fans’ Man of the Match» στη νίκη του Δικέφαλου στη Λιβαδειά με 2-1.

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε μία ακόμα σπουδαία νίκη την περασμένη Δευτέρα (17/12) καθώς κατάφερε να περάσει με 1-2 από τη Λιβαδειά και να αυξήσει την διαφορά του στη βαθμολογία της Super League από τον δεύτερο πλέον Ολυμπιακό στους οκτώ βαθμούς.

Η ομάδα του Λουτσέσκου μπήκε δυνατά στο ματς, πέτυχε από ένα πανέμορφο γκολ σε κάθε ημίχρονο (Πρίγιοβιτς και Μπίσεσβαρ), και ακόμα και όταν ο Λεβαδειακός μείωσε με τον Ζησόπουλο, δεν έχασε την συγκέντρωσή της και πήρε το τρίποντο.

Εκ των κορυφαίων του Δικεφάλου, ήταν ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ. O Ολλανδός έπαιξε ως δεκάρι και ήταν απολαυστικός. Είχε δοκάρι μόλις στο δεύτερο λεπτό, πήρε πολλές πρωτοβουλίες, συμμετείχε και στο αμυντικό κομμάτι, ενώ με την έναρξη του δευτέρου μέρους πέτυχε ένα υπέροχο γκολ με πλασέ έξω από την περιοχή.

Στην ψηφοφορία για τον «Fans’ Man of the Match» της αναμέτρησης ο Μπίσεσβαρ συγκέντρωσε το 68,28% των ψήφων του κοινού, με τον Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς, τον έτερο σκόρερ της ομάδας, να μένει δεύτερος.