Η κριτική των παικτών του Ολυμπιακού

Όλοι τους ήταν υπέροχοι για 45 λεπτά. Όσα χρειάστηκε ο Ολυμπιακός για να φτάσει στον θρίαμβο.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν βλεπόταν, στην επανάληψη δεν τους… έβλεπαν οι αντίπαλοι τους. Καλύτερος όλων ο Φορτούνης.

ΣΑ: Τραγικό το λάθος που κάνει στο 0-1 της ΑΕΚ. Πάντως δεν τον πήρε από κάτω, είχε τρεις πολύ καλές επεμβάσεις και στο δεύτερο ημίχρονο ήταν θεατής.

ΜΕΡΙΑ: Ως μπακ ανασταλτικά δεν είχε θέματα, δεν μπορούσε όμως να βοηθήσει επιθετικά. Ως στόπερ στην επανάληψη τα πήγε περίφημα.

ΒΟΥΚΟΒΙΤΣ: Πάλι λάθος από τον Σέρβο που στοίχισε στον Ολυμπιακό. Έγινε αλλαγή λόγω ενοχλήσεων στο ημίχρονο.

ΣΙΣΕ: Και αυτός εκτός αγώνα στο πρώτο ημίχρονο, μέχρι και αυτογκολ πήγε να βάλει στο 37΄. Στην επανάληψη έστρωσε…

ΤΣΙΜΙΚΑΣ: Ανασταλτικά δεν είχε θέματα, επιθετικά δεν βοήθησε ιδιαίτερα.

ΓΚΙΓΙΕΡΜΕ: Απόντας στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση του στην επανάληψη.

ΚΑΜΑΡΑ: Και αυτός σε κακή βραδιά στο πρώτο 45λεπτο, εξαιρετικός στην επανάληψη έχοντας άλλωστε και την γκολάρα στο 1-1.

ΦΟΡΤΟΥΝΗΣ: Ο μεγάλος πρωταγωνιστής. Του πάει γενικότερα η ΑΕΚ. Δύο γκολ για τον αρχηγό που ήταν παρών στην μεγάλη αντεπίθεση του Ολυμπιακού.

ΖΙΛ ΝΤΙΑΣ: Εκτός ματς ο Πορτογάλος στο πρώτο ημίχρονο όπου όμως όλη η ομάδα δεν… ήταν στο γήπεδο.

ΠΟΝΤΕΝΣΕ: Καλά κλεισμένος στο πρώτο ημίχρονο, σπουδαία δουλειά στην επανάληψη έχοντας και ασίστ στο 3-1.

ΧΑΣΑΝ: Το έβαλε και πάλι το γκολάκι του καθαρίζοντας τη νίκη για τον Ολυμπιακό. Έδωσε μάχες και είχε τσαμπουκά ακόμη και στο πρώτο κακό ημίχρονο για τον Ολυμπιακό.

ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ: Μπήκε και έδωσε πνοή επιθετικά στην ομάδα. Άτυχος καθώς γρήγορα σχετικά αναγκάστηκε να βγει λόγω τραυματισμού.

ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ: Έδωσε επιθετικότητα στον Ολυμπιακό που δεν μπορούσε να προσφέρει ο Μεριά. Ανασταλτικά ήταν αλάνθαστος.

ΓΚΕΡΕΡΟ: Μπήκε στη θέση του τραυματία Λάζαρου παίζοντας ως ακραίος επιθετικός.