Φέστα: «Πήραμε μια πολύ σημαντική νίκη»

Ο Τζιανλούκα Φέστα μίλησε για τη νίκη της ΑΕΛ επί του Λεβαδειακού με 2-0 και τόνισε ότι οι βυσσινί πέτυχαν μια πολύ σημαντική νίκη που όμως ήταν στο χέρι τους.

Η Λάρισα νίκησε με 2-0 τον Λεβαδειακό εντός έδρας και ξέφυγε κι άλλο από την επικίνδυνη ζώνη. Μετά το τέλος του ματς των βυσσινί, ο Τζιανλούκα Φέστα μίλησε στην κάμερα της Nova κι αναφέρθηκε στη νίκη της ομάδας του.

Ο τεχνικός της ΑΕΛ τόνισε πως οι παίκτες του πέτυχαν μια πολύ σημαντική νίκη σε ένα παιχνίδι όμως που ήταν στα χέρια τους για 90 λεπτά. Επίσης ο Φέστα υπογράμμισε πως οι παίκτες του είχαν και την τύχη με το μέρος τους.

Αναλυτικά όσα είπα ο Φέστα:

«Είναι μια πολύ σημαντική νίκη, πήραμε τους τρεις βαθμούς σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, με αντίπαλο μια ομάδα με κλειστή άμυνα.

Είχαμε υπομονή, είχαμε το παιχνίδι στα χέρια μας για 90 λεπτά, αλλά και τύχη που πετύχαμε το ένα γκολ».