Βελέντζας: «Βαρύ το σκορ, δεν βγήκαμε στο δεύτερο μέρος»

Ο Λευτέρης Βελέντζας αναγνώρισε την ανωτερότητα του Άρη, η οποία έφερε σε δύσκολη θέση την ομάδα του στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Ο προπονητής του Απόλλωνα Σμύρνης, Λευτέρης Βελέντζας, είδε την ομάδα του να μην μπορεί να σταθεί με αξιώσεις κόντρα στον ποιοτικό και ορεξάτο Άρη και τελικά να χάνει το ματς με 5-0.

Ο τεχνικός της Ελαφράς Ταξιαρχίας δεν μπορούσε να μην παραδεχτεί την ανωτερότητα των γηπεδούχων, αναγνωρίζοντας παράλληλα την δύσκολη κατάσταση στην οποία βρίσκεται η ομάδα του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στην κάμερα της ΕΡΤ:

«Σίγουρα το σκορ είναι βαρύ. Προσπαθήσαμε στο πρώτο ημίχρονο να βγάλουμε κάτι καλό, στο δεύτερο ημίχρονο δεν βγήκαμε. Ο Άρης είναι πολύ φορμαρισμένος, είναι μια καλή ομάδα με ποιότητα.

Με την ποιότητα που έχει ο Άρης μπόρεσε να μας βάλει πέντε γκολ. Είμαστε σε μια δύσκολη κατάσταση, βέβαια όταν η μια ομάδα έχει κίνητρο και η άλλη προσπαθεί να παίξει για τον εαυτό της η διαφορά φαίνεται στο γήπεδο».