Ξάνθη – ΑΕΚ: Ο Κάστρο άνοιξε το σκορ με άπιαστη κεφαλιά (vid)

Ο Ματίας Κάστρο, νίκησε το κεντρικό αμυντικό δίδυμο της ΑΕΚ και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 33ο λεπτό.

Η ΑΕΚ φιλοξενείται από την Ξάνθη στα Πηγάδια, η οποία «καίγεται» για βαθμούς στην προσπάθεια παραμονής της, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 33ο λεπτό του αγώνα με «δράστη» τον Ματίας Κάστρο!

Πιο συγκεκριμένα, μετά από εξαιρετική σέντρα του Κασάδο από αριστερά, ο Κάστρο νίκησε τους Σβάρνα και Οικονόμου και με εξαιρετική, άπιαστη κεφαλιά νίκησε τον Τσιντώτα για το 1-0 της ομάδα του.

Ο 27χρονος Αργεντινός νίκησε στον αέρα το κεντρικό αμυντικό δίδυμο της Ένωσης και πέτυχε το τέταρτο γκολ του στη σεζόν.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι Ακρίτες βρίσκονται στην 11η θέση της κατάταξης με 29 βαθμούς