Η Λαμία ισοφάρισε τον Ολυμπιακό, όμως ο Φορτούνης απάντησε με γκολάρα (vids)

Η Λαμία με γκολ του Ασούμπρε στο 65ο λεπτό ισοφάρισε τον Ολυμπιακό, όμως ο Κώστας Φορτούνης απάντησε τρία λεπτά αργότερα με υπέροχη εκτέλεση φάουλ.

Η Λαμία με γκολ του Ασούμπρε στο 65ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 το ματς με τον Ολυμπιακό, όμως οι ερυθρόλευκοι απάντησαν αμέσως σχεδόν με τρομερό φάουλ του Κώστα Φορτούνη.

Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι στο 65ο λεπτό σκόραραν, με τον Βάντερσον να κάνει τη σέντρα από αριστερά, τον Καραμάνο να πιάνει την κεφαλιά, και την μπάλα να φτάνει τον Ασούμπρε, ο οποίος με σουτ από θέση βολής, σκόραρε. Αξίζει να σημειωθεί όμως πως έχει προηγηθεί φάουλ του Μπαράλες στον Μεριά πριν η μπάλα φτάσει στον Ασούμπρε.

Η απάντηση του Ολυμπιακού όμως ήταν άμεση, καθώς στο 68ο λεπτό ο Κώστας Φορτούνης εκτέλεσε ένα απίθανο φάουλ και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους ερυθρόλευκους.