Παναιτωλικός-Πανιώνιος 1-0

Ο Παναιτωλικός επικράτησε 1-0 του Πανιωνίου στο Αγρίνιο, σε ένα φιλικό το οποίο είχε πολλές δοκιμές από τις δύο ομάδες.

Περισσότεροι από 2.000 φίλοι του Παναιτωλικού είδαν την ομάδα τους να επικρατεί του Πανιωνίου με σκορ 1-0, στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης.

Σκόρερ για τους Αγρινιώτες ήταν ο Καββαδίας στο 8′, ενώ ένα λεπτό νωρίτερα είχαν και δοκάρι με τον Ντάλσιο. Στο πρώτο ημίχρονο γενικότερα καλύτεροι ήταν οι γηπεδούχοι, ενώ με σουτ απείλησαν για τον Πανιώνιο οι Σίντι Άλι και Τσιλούλης.

Στο δεύτερο μέρος έπεσε αρκετά ο ρυθμός και το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Οι ενδεκάδες:

Παναιτωλικός (3-4-3): Κνετ, Λουσέρο, Μπακαδήμας, Τσιγγάρας, Λιάβας, Μπάλμπι, Φυτόπουλος, Ντάλσιο, Ντίας, Ρομάν, Καββαδίας

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Ντουάρτε, Μπαΐροβιτς, Ταχάρ, Σανιά, Μιμίτο, Κνετ, Γιουβάνοβιτς, Μπελεβώνης, Θεοδωρόπουλος, Κωνσταντόπουλος, Σκόνδρας,

Πανιώνιος (4-2-3-1): Μαλέρμπ, Κούρντι, Ντομίνγκες, Ευαγγέλου, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Μαξίμοβιτς, Τσιλούλης, Σίντι Αλι, Γρίβας, Καμαρά

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Οικονομίδης, Μιλόγεβιτς, Μπαξεβάνος, Σταυρόπουλος, Νίκας