Παναθηναϊκός: Ξεχώρισε ο Σερπέζης στο φιλικό με Κερατσίνι

Ο Γιοάν Μολό έκανε το ντεμπούτο του με τον Παναθηναϊκό στο φιλικό με το Κερατσίνι, αλλά αυτός που έκλεψε την παράσταση ήταν ο 18χρονος, Δημήτρης Σερπέζης.

Ο Δημήτρης Σερπέζης ήταν αυτός που έκανε τη διαφορά στο χτεσινό φιλικό με το Κερατσίνι, στο Κορωπί. Ο 18χρονος επιθετικός αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο, πετυχαίνοντας μάλιστα 2 γκολ.

Οι «πράσινοι» και ο Γιώργος Δώνης υπολογίζουν στον νεαρό φορ και  παρακολουθούν στενά την εξέλιξή του. Μπορεί να μην αγωνίστηκε στο φιλικό με την Γαλατασαράι, στην φιλική ήττα με 2-1, αλλά συμμετείχε στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας του «τριφυλλιού».

Ο Σερπέζης πήρε λεπτά συμμετοχής στα φιλικά με Άγιαξ και Φέγενορντ, με το παιχνίδι εναντίον της Μπρέντα να είναι το μόνο, στο οποίο δεν αγωνίστηκε επί ολλανδικού εδάφους. Φυσικά χρειάζεται πολλή δουλειά για να καθιερωθεί στον Παναθηναϊκό, αλλά σίγουρα βρίσκεται σε καλό δρόμο. Το γεγονός μάλιστα ότι πολλοί νεαροί παίκτες πήραν ευκαιρίες από τον Γιώργο Δώνη την περσινή σεζόν, κάνουν τον πιτσιρικά να αισιοδοξεί.