Η πεντάρα του Ολυμπιακού στον Βόλο (vids)

Δείτε τα πέντε γκολ που πέτυχε ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι με τον Βόλο, για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

«Πάρτι» έστησε ο Ολυμπιακός απέναντι στον Βόλο στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το βράδυ του Σαββάτου στο «Γ. Καραϊσκάκης», με τους Πειραιώτες να κερδίζουν εύκολα με 5-0 τους νεοφώτιστους, για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς μπορεί να πέτυχε μόνο ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος ήταν καταιγιστική. Το σκορ άνοιξε ο Γκιγιέρμε στο 12’ με κεφαλιά, με τον Ελ Αραμπί στο 72’ να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων.

Στο 79’ ο Μιγκέλ Ανχελ Γκερέρο, ο οποίος είχε μπει στην αναμέτρηση πέντε λεπτά νωρίτερα, έκανε το 3-0 με συρτό σουτ και στο 82’ ο Βαλμπουενά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Σουντανί στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Οι Ερυθρόλευκοι έκαναν το 3 στα 3 στο φετινό πρωτάθλημα και πλέον στρέφουν το βλέμμα τους στο μεγάλο παιχνίδι με την Τότεναμ, για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.