Τριάρα σε ένα ημίχρονο μετά από 33 χρόνια ο ΠΑΣ!

Ιστορικό κατόρθωμα από τον ΠΑΣ Γιάννινα στην αναμέτρηση κόντρα στον Πλατανιά, αφού μετά από τρεις σχεδόν δεκαετίες κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές σε ένα μόνο ημίχρονο. Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» κατάφερε κάτι που ούτε οι παλαιότεροι και πιο πιστοί οπαδοί του πρέπει να θυμούνται. Κατάφερε σε αναμέτρηση του πρωταθλήματος να φιλοδωρήσει με τρία γκολ την […]

Ιστορικό κατόρθωμα από τον ΠΑΣ Γιάννινα στην αναμέτρηση κόντρα στον Πλατανιά, αφού μετά από τρεις σχεδόν δεκαετίες κατάφερε να σκοράρει τρεις φορές σε ένα μόνο ημίχρονο.

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» κατάφερε κάτι που ούτε οι παλαιότεροι και πιο πιστοί οπαδοί του πρέπει να θυμούνται. Κατάφερε σε αναμέτρηση του πρωταθλήματος να φιλοδωρήσει με τρία γκολ την αντίπαλη άμυνα για πρώτη φορά μετά το μακρινό 1983 και το εντός έδρας 4-0 κόντρα στη Δόξα Δράμας.

Σήμερα, δράστες της ιστορικής αυτής στιγμής για τους Γιαννιώτες ήταν οι Κόντε (12’), Τζημόπουλος (36’) και Χαλκιαδάκης (39’) στη νίκη επί του Πλατανιά με 3-1.