Έξαλλος ο Δώνης, αποβλήθηκε μετά το πέναλτι!

Ο Γιώργος Δώνης έγινε έξαλλος με το πέναλτι που δόθηκε στον ΠΑΟΚ στο 96’, με το οποίο ισοφάρισε ο Βιεϊρίνια στο 101’ και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Αδιάνοητο φινάλε είχε το ντέρμπι της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Παναθηναϊκό!

Οι «πράσινοι» έφτασαν μισή… ανάσα πριν την επίτευξη μίας σπουδαίας νίκης, καθώς ο Φεντερίκο Μακέντα έκανε το 1-2 στο 87’ με τους ανθρώπους του «τριφυλλιού» να ξεσπούν σε έντονους πανηγυρισμούς.

Στο 96’ όμως, και ενώ είχαν περάσει τα πέντε λεπτά καθυστερήσεων που είχαν δοθεί αρχικά, δόθηκε πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, για αντικανονικό μαρκάρισμα του Κουρμπέλη στον Κρέσπο.

Μετά από διαβούλευση με τον VAR το πέναλτι τελικά δόθηκε, με τον Γιώργο Δώνη να γίνεται έξαλλος. Ο προπονητής του Παναθηναϊκού ξέσπασε σε έντονες διαμαρτυρίες σπρώχνοντας τον τέταρτο διαιτητή, περισσότερο εξαιτίας του ότι είχε παρέλθει ο χρόνος των καθυστερήσεων. Αυτό το γεγονός του κόστισε την αποβολή του από τον πάγκο, ενώ υπάρχει ο κίνδυνος να του επιβληθεί τιμωρία μίας αγωνιστικής.