«Διπλό» χτύπημα από τον Ολυμπιακό, 2-0 σε δύο λεπτά! (vids)

Ο Ολυμπιακός μέσα σε δύο λεπτά (60', 62') πέτυχε δύο γκολ κόντρα στον Ατρόμητο με τους Ντάνιελ Ποντένσε και Χιλάλ Σουντανί και προηγείται ήδη με 2-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης».

Ο Ολυμπιακός «χτύπησε» δύο φορές σε δύο λεπτά τον Ατρόμητο με τους Ποντένσε και Σουντανί και με τη συμπλήρωση 62 λεπτών βρέθηκε να προηγείται με σκορ 2-0 του Ατρόμητου.

Το 1-0 έγινε στο 60′, με τον Μπουχαλάκη να παίρνει την μπάλα να βρίσκει τον Ποντένσε και εκείνος να σουτάρει από το όριο της περιοχής νικώντας τον Μέγερι και με αυτόν τον τρόπο να ανοίγει το σκορ για τους «ερυθρόλευκους». Η μπάλα, μάλιστα, κόντραρε στον Γούτα, άλλαξε πορεία και δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο τον Ούγγρο τερματοφύλακα από το να επέμβει.

Δύο λεπτά αργότερα έγινε και το 2-0 του Ολυμπιακού. Ο Ελ Αραμπί από τα αριστερά έκανε πανέμορφη προσπάθεια, «σέρβιρε» για τον Σουντανί, ο οποίος διαμόρφωσε το 2-0 δίνοντας στον Ολυμπιακό μεγάλο προβάδισμα νίκης κόντρα στον Ατρόμητο.

Δείτε το 1-0 του Ποντένσε:

Δείτε το 2-0 του Σουντανί: