Τσιλιανίδης: «Χαιρόμαστε το ποδόσφαιρο»

Ο Κοσμάς Τσιλιανίδης, μετά τη νίκη του ΟΦΗ εναντίον της ΑΕΚ, τόνισε ότι όλοι στην ομάδα χαίρονται το ποδόσφαιρο, υπογραμμίζοντας ότι θα μπορούσαν να βρίσκονται ακόμα πιο ψηλά.

Ο ΟΦΗ επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ και την προσπέρασε στην τρίτη θέση, επιστρέφοντας στις νίκες, έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες.

Ο μεσοεπιθετικός των Κρητικών, Κοσμάς Τσιλιανίδης τόνισε ότι η ομάδα του περιλαμβάνει ποιοτικούς παίκτες σε όλες τις θέσεις, ενώ το σημαντικότερο είναι ότι χαίρονται το ποδόσφαιρο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Εμείς χαιρόμαστε το ποδόσφαιρο. Αυτό είναι το σημαντικότερο σε αυτή τη φάση κι αυτό μας βγαίνει στο γήπεδο.

Υπάρχουν ποιοτικοί παίκτες σε όλες τις γραμμές οι οποίοι συμβάλλουν δημιουργικά στο να μπορέσει η ομάδα να διεκδικεί τη νίκη με τον όποιο αντίπαλο.

Το σημαντικότερο βέβαια είναι να έχουμε υγεία. Υπήρχε πίστη στο θετικό αποτέλεσμα για το σημερινό παιχνίδι.

Μας πίεσε η ΑΕΚ στην αρχή αλλά ουσιαστικά δεν απειληθήκαμε ενώ θα μπορούσαμε να σκοράρουμε στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη παίξαμε πιο επιθετικά κι αυτό μας δικαίωσε. Το διαχειριστήκαμε καλά.

Τώρα μας χαροποιεί η 3η θέση στη βαθμολογία, ενώ θα μπορούσαμε να πάρουμε κι άλλα πράγματα στα προηγούμενα ματς, όμως αυτό είναι το ποδόσφαιρο».