Σούπερ Λίγκα Κ19: Κόλλησαν στο 1-1 Παναιτωλικός και Ολυμπιακός

Η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού ήρθε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Παναιτωλικού για το πρωτάθλημα.

Δεν κατάφερε να πάρει το διπλό στο Αγρίνιο η Κ19 του Ολυμπιακού, με την ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη να αναδεικνύεται ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Παναιτωλικού.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 12’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπελεβώνη, έπειτα από παράβαση στην οποία υπέπεσε ο Φρέρης. Ο Ολυμπιακός, ωστόσο, αντέδρασε αμέσως και κατάφερε στο 23ο λεπτό να φέρει το ματς στα ίσια με τον Τσέλιο. Ο νεαρός άσος των Πειραιωτών πήρε το «ριμπάουντ» μετά από σουτ του Νεοφυτίδη και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο πίεσε, αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ της λύτρωσης. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, με τους Ερυθρόλευκους έτσι να ανεβαίνουν στους 21 βαθμούς και να βρίσκονται στην 5η θέση.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού (Νικοπολίδης): Τζολάκης, Φρέρης, Γκοτζαμανίδης, Ασλανίδης, Μαρτίνης, Νεοφυτίδης, Νικόλης (Σαπουντζής 81’), Τσέλιος (Κεραμίδας 81’), Σουρλής (Μαρίνος 63’), Φέκκας (Μπουλάρι 55’), Βοΐλης.