Ισοπεδωτικός ο Ολυμπιακός, 3-0 στο 17′! (vids)

Mέσα σε δύο λεπτά (9', 11') ο Γιώργος Μασούρας πέτυχε ισάριθμα γκολ και μαζί με τον Σουντανί, που σκόραρε στο 17', ο Ολυμπιακός προηγείται ήδη με 3-0 κόντρα στην ΑΕΛ.

Απίθανος Ολυμπιακός, έχει «καθαρίσει» την ΑΕΛ από το 17′!

Δύο γκολ έχει πετύχει ο Μασούρας και ένα ο Σουντάνι, δίνοντας τεράστιο προβάδισμα νίκης στην ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς.

Το 1-0 έγινε στο 9′, όταν μετά από πανέμορφη ομαδική ενέργεια των παικτών του Ολυμπιακού, η μπάλα έφτασε αριστερά στον Τσιμίκα, εκείνος σέντραρε στην περιοχή και ο Μασούρας με ένα υπέροχο τελείωμα άνοιξε το σκορ.

Δύο λεπτά αργότερα (11′) διαμορφώθηκε το 2-0, όταν ο Σουντανί έβγαλε την πάσα αριστερά για τον Μασούρα, ο οποίος ευστόχησε από πλεονεκτική θέση νικώντας τον Κρίστινσον, ενώ το 3-0 έκανε ο Χιλάλ Σουντανί στο 17′ μετά από ατομική ενέργεια. Μπήκε στην περιοχή, απέφυγε το μαρκάρισμα του Μόρα και πλάσαρε στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα της ΑΕΛ για το τρίτο γκολ των «ερυθρόλευκων».