Άρης: Έκαναν την αρχή οι νέοι

Η ομάδα Κ-19 των κίτρινων επικράτησε με 1-0 στην Αθήνα επί της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού.

Σημαντική νίκη (1-0) πέτυχε η ομάδα νέων του Άρη επί της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού στην Αθήνα και ανέβηκε στη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 32ο λεπτό ο Μπαλικτσής, μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια και πάσα του Χατζηπιρπιρίδη. Ο τελευταίος, μάλιστα, είχε και δοκάρι τέσσερα λεπτά αργότερα, με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Ο Παναθηναϊκός προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να φτάσει στην ισοφάριση ,χωρίς όμως να τα καταφέρει, ενώ είχε και δοκάρι με τον Ηλίαδη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Σαμαράς, Λαζαρίδης (78′ Καρβούνης), Σαντικάι, Σπίνος, Νιάρχος (57′ Καραγιάννης), Ηλιάδης, Σερπέζης, Σούλτσε (40′ Μαυρουδής), Αθανασακόπουλος, Καλομοίρης

ΑΡΗΣ (Καζάνας): Τσιλιγγίρης, Κατσουλίδης, Σενγκέργκης, Βασιλόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Κρμιτζάς, Μαρμαρίδης (93′ Μουρατίδης), Μπακούτσης, Μπαλικτσής(69′ Καλαϊτζής), Βαβλιάκης (81′ Μέρο), Χατζηπιρπιρίδης (69′ Τσιρωνάς)