Δύο δοκάρια σε 4  λεπτά για τον Ολυμπιακό! (vid)

Δύο δοκάρια σε 4 λεπτά για τον Ολυμπιακό! (vid)

O Oλυμπιακός σε διάστημα 4 λεπτών είχε δύο δοκάρια στον Βόλο, με τους Ελ Αραμπί και Λοβέρα στο 68' και το 72' αντίστοιχα!

Πολύ άτυχος ο Ολυμπιακός!

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν δύο μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν κόντρα στον Βόλο στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά μέσα σε τέσσερα λεπτά η μπάλα βρήκε δύο φορές στο δοκάρι των γηπεδούχων.

Πιο συγκεκριμένα, στο 68’ ο Γιώργος Μασούρας έκανε μία εξαιρετική ατομική ενέργεια, έβγαλε την πάσα για τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί την κατάλληλη στιγμή, ο Μαροκινός βγήκε μόνος του μπροστά από την εστία του Βόλου, αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε στο δεξί δοκάρι του Γκαραβέλη.

Το δεύτερο δοκάρι έγινε στο 72’, όταν ο Μασιμιλιάνο Λοβέρα εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, αφού πρώτα ο Γκαραβέλης βρήκε την μπάλα με τα ακροδάχτυλα, κρατώντας το 0-0 για την ομάδα του.