Το γκολ του Παναθηναϊκού που ακύρωσε ο VARίστας Διαμαντόπουλος (vid)

Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Παναθηναϊκός σκόραρε με τον Μακέντα, αλλά το γκολ του Ιταλού ακυρώθηκε από τον Αζέρο διαιτητή και τον VARίστα, Αριστοτέλη Διαμαντόπουλο για χέρι.

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στο ΟΑΚΑ για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, με τους Πράσινους να σκοράρουν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Μακέντα, αλλά το γκολ του Ιταλού επιθετικού να ακυρώνεται για χέρι.

Ο Αζέρος διαιτητής, Αλιγιάρ Αγκάγιεφ, αρχικά κατακύρωσε το γκολ, αλλά στη συνέχεια σε συνεννόηση με τον VARίστα, Αριστοτέλη Διαμαντόπουλο το ακύρωσε για χέρι. Εντύπωση βέβαια προκαλεί το γεγονός ότι ο ρέφερι της αναμέτρησης δεν πήγε ο ίδιος στο μόνιτορ, αλλά εμπιστεύτηκε… τυφλά όσα του μετέφερε ο VARίστας από τον σύνδεσμο Αρκαδίας.

Αυτή τη φορά πάντως δούλεψε κανονικά το VAR, γιατί στο πρόσφατο παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την Λαμία στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας είχε… χαλάσει και είχε μετρήσει κανονικά το γκολ-οφσάιντ του Μάτος, με το οποίο ο Δικέφαλος πήρε τη νίκη με 1-0.