Λαμία: Τραυματίστηκαν οι Αραβίδης και Βιγιάλμπα

Οι δύο παίκτες τραυματίστηκαν στο δεύτερο ημίχρονο και αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ Λαμίας.

«Πύρρειος» αποδείχθηκε η νίκη της Λαμίας απέναντι στον Παναιτωλικό, καθώς κατά τη διάρκεια του αγώνα τραυματίστηκαν και αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο με αναγκαστικές αλλαγές δύο από τους καλύτερους παίκτες των γηπεδούχων.

Ο λόγος για τους Χρήστο Αραβίδη και Λεονάρντο Βιγιάλμπα, οι οποίοι συνεργάστηκαν στο πρώτο γκολ της Λαμίας, με τον Ελληνα επιθετικό να δίνει την μπάλα στον Αργεντινό και αυτός με ωραίο πλασέ να κάνει το 1-0 για τη Λαμία.

Ο Χρήστος Αραβίδης στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους ένιωσε ενοχλήσεις, με τις πρώτες εκτιμήσεις του ιατρικού επιτελείου να κάνουν λόγο για μυϊκό πρόβλημα στον οπίσθιο μηριαίο. Ο έμπειρος άσος δεν μπορούσε να συνεχίσει, με τον Καραμάνο να παίρνει τη θέση του.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι στο ίδιο λεπτό αποχώρησε επίσης λόγω τραυματισμού και ο σκόρερ του αγώνα, Λεονάρντο Βιγιάλμπα με τον Μπουλούλη να τον αντικαθιστά.