Ολυμπιακή… ομορφιά και 0-2 ο Καμαρά (vid)

Οι Ερυθρόλευκοι συνδυάστηκαν εξαιρετικά στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης με την ΑΕΚ και ο Μαντί Καμαρά διπλασίασε τα τέρματά τους στο ΟΑΚΑ.

Ο Ολυμπιακός ήταν ασταμάτητος στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, με τους παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς να κρύβουν την μπάλα σε αρκετές φάσεις και να προηγούνται στο ημίχρονο με 2-0, όντας ανώτεροι σε κάθε σημείο της αναμέτρησης.

Μετά το εξαιρετικό γκολ του Γιουσέφ Ελ Αραμπί στο 38ο λεπτό, ήρθε το επίσης όμορφο τέρμα από τον Μαντί Καμαρά, μετά από μία ακόμα ομαδική δουλειά του Ολυμπιακού.

Ο Μπουχαλάκης έκλεψε στο χώρο του κέντρου, οι Ερυθρόλευκοι έκρυψαν την μπάλα, ο Φορτούνης έκανε το γύρισμα και ο Καμαρά με σουτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα για το 2-0!

Δείτε το 2-0 του Ολυμπιακού