Σίμος : «Κάναμε καλή προσπάθεια»

Ο προπονητής του ΟΦΗ, Γιώργος Σίμος στάθηκε στην καλή προσπάθεια που έκαναν οι παίκτες του στο δεύτερο ημίχρονο.

Μετά το τέλος του ματς του Ολυμπιακού Σταδίου και την ήττα από την ΑΕΚ, ο κόουτς του ΟΦΗ, Γιώργος Σίμος μίλησε στην κάμερα της NOVA.

Ο προπονητής των Κρητικών στάθηκε στο σκορ με το οποίο μπήκε ο ΟΦΗ στα αποδυτήρια, αλλά και στην καλή προσπάθεια που έγινε στο δεύτερο ημίχρονο.

«Δεχτήκαμε δύο γκολ που μπορούσαμε να αποφύγουμε. Πηγαίνοντας με 2-0 ήταν δύσκολα τα πράγματα. Κάναμε καλή προσπάθεια στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν είχαμε την απόδοση των προηγούμενων αγώνων, αλλά κάναμε καλή προσπάθεια.

Σε τρεις αγώνες έχουμε ξανά αγώνα, με τον Άρη, προσπαθούμε όλοι οι παίκτες να είναι υγιείς και στην καλύτερη κατάσταση που μπορούν για την εποχή. Αυτό κάποιες φορές λειτουργεί κι άλλες όχι. Είναι μέσα στο ποδόσφαιρο κι αυτό», τόνισε ο προπονητής των Ηρακλειωτών.