Τέταρτη θέση για Μόλβαλη στους Ολυμπιακούς Νέων στο μεικτό ομαδικό των καταδύσεων

Στο άθλημα του μεικτού ομαδικού καταδύσεων international, ο αθλητής του Παναθηναϊκού Νίκος Μόλβαλης και η Κίμπερλι Μπονγκ από τη Μαλαισία, κατέκτησαν την 4η θέση.

Εξαιρετική ήταν και πάλι η παρουσία του καταδύτη του Παναθηναϊκού Νίκου Μόλβαλη στους ολυμπιακούς αγώνες Νέων στο Μπουένος Άιρες.

Ο αθλητής του Παναθηναϊκού συμμετείχε στην κατηγορία mixed international team μαζί με την Κίμπερλι Μπονγκ από τη Μαλαισία .

Το συγκεκριμένο δίδυμο πήγε πολύ καλά και κατέλαβε την τιμητική τέταρτη θέση συγκεντρώνοντας 347.10 βαθμούς.

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν ο Κολομβιανός Ρεστρέπο και η Κινέζα Λιν με 391.35 βαθμούς, το ασημένιο ο Κινέζος Λίαν και η Γερμανίδα Βάσεν με 390.10 βαθμούς, ενώ την τρίτη θέση κατέλαβαν ο Ρώσος Τερνοβόι και η Ουκρανή Λίσκουν με 371.15 βαθμούς.