ΑΕΚ : Εύκολη νίκη για το «4 στα 4»

Η ΑΕΚ πήρε εύκολη εκτός έδρας νίκη με 35 -21 κόντρα στον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας για την τέταρτη αγωνιστική της Handball Premier.

Η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ είχε εύκολο έργο την Τετάρτη (07/10) στο Κλειστό «Ζαχαρίας Αλεξάνδρου» κόντρα στον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας για την 4η αγωνιστική της Handball Premier. Η Ένωση νίκησε εκτός έδρας με 35-21 και πέτυχε την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Στην έναρξη του αγώνα, οι δύο ομάδες μπήκαν αναγνωριστικά και το σκορ ήταν ισόπαλο (1-1, 2-2). Στη συνέχεια οι «κιτρινόμαυροι» ανέβασαν την απόδοσή τους και ξέφυγαν κάνοντας το 4-7. Ο Ιωνικός δεν μπορούσε να πιέσει και η ΑΕΚ διατήρησε μια διαφορά ασφαλείας με την οποία έκλεισε το ημίχρονο (13-17).

Στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά της ΑΕΚ ξέφευγε όλο και περισσότερο. Οι παίκτες του Δημήτρη Δημητρούλια είχαν πολύ καλή λειτουργία σε άμυνα και επίθεση και αυτή κράτησαν μέχρι το τέλος του αγώνα που βρήκε νικητές τους φιλοξενούμενους με 35-21.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-7, 6-10, 10-13, 11-15, 13-17 (ημίχρονο), 13-20, 14-24, 15-27, 16-29, 19-31, 21-35