Χιλιώτης Δράμα 1986 – ΑΣΕ Δούκα 19-31

Ο ΑΣΕ Δούκα ήταν επιβλητικός στο ΑΠΚ Κραχτίδης, νίκησε την Χιλιώτης ΓΣ Δράμα 1986 με 31-19 για την 20ή αγωνιστική της Handball Premier κι έκανε ένα ακόμα βήμα διατήρησης της 4ης θέσης στην κανονική περίοδο και στο πλεονέκτημα έδρας στην α’ φάση των πλέι οφ. Οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν γρήγορα την υπόθεση νίκη και ο τεχνικός […]

Οι φιλοξενούμενοι καθάρισαν γρήγορα την υπόθεση νίκη και ο τεχνικός Κώστας Μπούνας είχε τη δυνατότητα στο 2ο μέρος να δοκιμάσει όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του.

Με τον Παναγιώτη Κολλύρη να είναι πολύ καλός κάτω από την εστία, τον Μπάγιο να πετυχαίνει επτά γκολ στο πρώτο ημίχρονο και τον Μωραϊτη να παίρνει τη σκυτάλη στην επανάληψη, ο Δούκας έφθασε εύκολα στη 14η νίκη του στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι άντεξαν για 11 περίπου αγωνιστικά λεπτά, όταν και προηγήθηκαν για μοναδική φορά με 5-4, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με σερί 4-0 για το 10-6 (20’) και με γκολ του Κεδέρη πήγαν για την ανάπαυση του ημιχρόνου, έχοντας το υπέρ τους 15-9.

Τίποτα δεν άλλαξε στην εικόνα του αγώνα στο 2ο ημίχρονο , με τις πολλές αλλαγές και τις δυο πλευρές και την ομάδα του Αμαρουσίου να φθάνει στο τελικό 31-19.

ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ ’86 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 19-31

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-4, 6-7, 6-10, 9-12, 9-15 (ημ.), 9-17, 11-18, 12-20, 13-22, 15-27, 19-31

ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ ’86 (Σάκης Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Βάκκας, Χαϊτίδης 1, Κοβογλανίδης 2, Κοτσαμαρίκογλου 3, Κουρουτζίδης 1, Τουνγκελίδης 6, Βουλγαράκης 1, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος, Αντάμοβιτς 5, Κουρτίδης, Θωμίδης, Παγωνίδης, Τσεπίδης.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Κώστας Μπούνας): Μωραϊτης 8, Τόμπρος, Παπαπούλιος 3, Γκέρτσος, Νομικός 1, Μπραουδάκης, Αποστολίδης 2, Μπάρμπας, Ντούνης, Μπάγιος 7, Ζιβούλοβιτς 3, Τζανιδάκης 1, Ζαφειράκης, Κολαύτης, Κεδέρης 6

Διαιτητές: Ουζούνης, Παρασκευούδης Δίλεπτα: 4-5 Πέναλτι: 4/4-3/4