ΠΑΟΚ – ΑΕΚ 24-24: Ισόπαλο το ντέρμπι Δικεφάλων

ΠΑΟΚ και ΑΕΚ ήρθαν ισόπαλοι με 24-24 στη Μίκρα, με τους «κιτρινόμαυρους» να έχουν παράπονα για τη διαιτησία.

Χωρίς νικητή τελείωσε το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ για την έκτη αγωνιστική της Handball Premier. Οι δύο Δικέφαλοι ήρθαν ισόπαλοι με 24-24, σε ένα παιχνίδι που η Ένωση έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία και ειδικά από τα βήματα που χρεώθηκε στο τέλος ο Τσιτομπί, απόφαση που έφερε και την ισοφάριση από τους «ασπρόμαυρους».

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ είχε αρχικά τα ηνία του αγώνα (4-6, 6-7), αλλά ο ΠΑΟΚ έφερε στα ίσα το ματς, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να μπαίνουν ισόπαλες (9-9) στο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος, η Ένωση πήρε προβάδισμα με δύο γκολ (22-24) λίγο πριν το φινάλε, αλλά έχασε τη νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 2-4, 4-6, 5-7, 7-8, 9-9 (Ημ.), 12-11, 14-14, 16-16, 19-19, 21-22, 24-24.

ΠΑΟΚ (Πάνος Γούσιος): Γκιγκόφ, Δούγιας, Ελευθεριάδης 5, Τσαμουρίδης 1, Παπάζογλου 3, Νικολαΐδης 1, Βελισσαρίου, Α. Τριανταφυλλίδης, Μοϊσίλοφ 1, Τσαναξίδης 2, Κουκμίσης 5, Καβουσανάκης 4, Δ. Τριανταφυλλίδης, Λαδάκης, Τζωρτζίνης 2, Γιαβασίδης .

ΑΕΚ (Αλέξης Αλβανός): Μάτσκεβιτς, Αραμπατζής 4, Τικ 2, Ζίβκοβιτς 1, Μαντάλινιτς 6, Αλμέιδα, Ηλιόπουλος 3, Κοτσιώνης, Παπαδιονυσίου , Λιάπης 2, Άρσιτς, Καλόμοιρος, Σόκολιτς, Τσιτόμπι 2, Ρογκούλσκι 4, Κεδέρης.