ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 21-20: Πήρε το ντέρμπι στις λεπτομέρειες ο Δικέφαλος του Βορρά

Σε ένα ντέρμπι γεμάτο ένταση ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 21-20 του Ολυμπιακού, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Στον ΠΑΟΚ κατέληξε το ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής της Handball Premier με τους ασπρόμαυρους να επικρατούν με 21-20 του Ολυμπιακού εντός έδρας.

Ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν αυτός που πήρε το προβάδισμα από την αρχή στο ματς, με το πρώτο μέρος να βρίσκει του γηπεδούχους μπροστά στο σκορ με 10-7.

Με το «καλημέρα» της επανάληψης οι ερυθρόλευκοι έτρεξαν ένα σερί 3-0 φέρνοντας στο ματς στα ίσα, 10-10.

Στη συνέχεια η αναμέτρηση απέκτησε «άγρια» ομορφιά, με τις άμυνες των δύο ομάδων να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο. Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανακτήσει ξανά το προβάδισμα, με τον Ολυμπιακό να απαντά για το 18-18 του 53′.

Το παιχνίδι ήταν… θρίλερ μέχρι το φινάλε με τον Δικέφαλο του Βορρά να ευστοχεί σε πέναλτι για να πάρει το προβάδισμα (20-19) το οποίο κράτησε μέχρι και το τελικό σφύριγμα.