Διομήδης Άργους – ΑΕΚ 22-22

Η ΑΕΚ έμεινε αήττητη στην handball premier καθώς το γκολ του Μπάλαζ 1,5 λεπτό πριν το τέλος του αγώνα απέτρεψε την ήττα από τον Διομήδη Άργους.

Διομήδης Άργους – ΑΕΚ 22-22 | to10.gr

Αήττητη μετά και από την εξ αναβολής αναμέτρηση με τον Διομήδη Άργους για την 8η αγωνιστική της handball premier έμεινε η ΑΕΚ, καθώς ήρθε ισόπαλη με 22-22 με το γκολ του Μπάλαζ 1,5 λεπτό πριν το τέλος του αγώνα.

Οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο πρώτο ημίχρονο το οποίο είχε χαρακτήρα ντέρμπι, με τον Διομήδη να προηγείται με 5-3 στο ξεκίνημα. Ωστόσο, η Ένωση με ένα μικρό σερί 4-1 προηγήθηκε με 6-7 με τον Αλβανό για να ισοφαρίσει σε 7-7 ο Τότος. Ισόπαλο ήταν το σκορ και στο ημίχρονο ( με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το ταμπλό να γράφει 10-10.

Συνελήφθη ο Κόκε σε κύκλωμα ναρκωτικών στην Ισπανία!

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διομήδης με γκολ του Χερουβείμ προηγήθηκε με 13-11, ωστόσο η ομάδα του Νίκου Γραμματικου έβρισκε επιθετικές λύσεις με τον Σλοβάκο Μπάλαζ προηγήθηκε με 14-15, ενώ με γκολ του Μπάγιου στην κόντρα η ΑΕΚ έφτασε στο 14-16 δείχνοντας να έχει τον έλεγχο της αναμέτρησης.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ΑΕΚ μπήκε προηγούμενη με 18-17 αλλά οι επιθετικές εμπνεύσεις του Σπύρου Χερουβείμ έδωσε στην ομάδα του Άργους το προβάδισμα με 21-20 τρία περίπου λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Ο Μυλωνάς ισοφάρισε σε 21-21 για την ΑΕΚ με τον Χερουβείμ να δίνει πάλι προβάδισμα στην ομάδα του Άργους για το 22-21 δύο περίπου λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Ο Μπάλαζ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το 22-22 που ήταν και το τελικό σκορ αφού ο Ζλατάνος έβγαλε τετ α τετ του Μπάγιου πέντε δεύτερα πριν το τέλος του αγώνα.